У Рівному урочисто завершився благодійний марафон
З вірою в майбутнє останні дев’ять днів провели вихованці Рівненського Палацу дітей та молоді. В рамках щорічного благодійного марафону своєю нестримною енергією та драйвом вони запалювали вогник добра у серцях рівнян заради допомоги шістьом талановитим учням ПДМу та тим діткам, які потребують підтримки. Феєричну крапку у марафоні поставили 21 травня. Впродовж вечора радували усіх присутніх танцями та піснями не лише вихованці палацу, а й гурт "Ot Vinta".
Драйвово, позитивно та весело. Так цьогоріч пройшов 18 Благодійний марафон "З вірою у майбутнє". Тривав він впродовж 9 днів. Щодня вихованці ПДМу радували рівнян своєю творчістю, а ті мали змогу віддячити їм не лише оплесками, а й фінансами. Загалом, марафон доброти та небайдужості пройшов "як по маслу", - розповідає його засновниця та директор Палацу дітей та молоді Ірина Первушевська.
Ірина Первушевська, директор Рівненського ПДМ:
- Благодійний марафон "З вірою у майбутнє" вийшов на міжнародний рівень. В ньому брали участь багато іноземних гостей зі Словаччини, Франції, Польщі, Білорусі, Росії. І сьогодні ми можемо підбити підсумки справді великих акцій, які дали змогу переконатися, що благодійна допомога - це питання, яким потрібно займатися постійно.
Втім, скільки все ж рівняни пожертвували під час марафону наразі невідомо. Ірина Первушевська каже, що хоча він офіційно завершився, проте впродовж цього тижня благодійники зможуть ще долучитися до доброї справи. Свій внесок у загальну скарбничку доброти вирішили зробити і перші особи нашого міста. Зокрема, Галина Кульчинська спеціально відклала 500 гривень, аби витратити їх на аукціоні.
Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:
- Ми беремо участь в аукціоні. Також важливо купувати квитки. Я роблю це кожен рік. Також витрачаю власні кошти під час аукціону.
Впродовж 18 років бере участь у благодійному марафоні і Наталія Іванець. Розповідає, що за цей час заходи, які вона пропустила можна перерахувати на пальцях однієї руки.
Наталія Іванець, глядач:
- Від першого започаткованого марафону я є щирим прихильником усіх заходів на які мені випадає нагода прийти та особисто підтримати дітей.
Підтримати дітей зібралося чимало люду. Шаленими оплесками вони зустрічали на сцені і головних винуватців: трьох марафонців із центру "Особлива дитина" та шістьох талановитих вихованців ПДМу. Окрім цього, у рамках доброчинного проекту фінансову допомогу також отримали і онкохворі, ВІЛ-інфіковані та хворі на сухоти дітки. Феєричну ж крапку у закритті 18 Благодійного марафону "З вірою у майбутнє" поставив виступ просто неба запального та драйвового гурту "Оt Vinta".
Переглянути відео >>>>>
У Рівному вихованці ПДМу читали книги під відкритим небом та пропагували буккросинг
Читати модно. Останнім часом в Україні шаленої популярності набув буккросинг. Це так званий процес звільнення книги, прочитавши яку людина повинна залишити її у громадському місці. Це може бути парк, кафе або ж зупинка тролейбуса. Не оминуло це модне явище і Рівне. Вихованці Палацу дітей та молоді нещодавно у центрі міста влаштували флешмоб, щоб привернути увагу пересічних рівнян до літератури.
Під відкритим небом прямісінько на майдані Незалежності рівняни читають. У дивовижний світ літератури з головою поринула і десятикласниця Ірина Смочик, зараз вона насолоджується романом Клайва Льюіса. Дівчина каже, що як тільки дочитає книгу, спеціально "забуде" її у тролейбусі. Такі правила новомодної гри буккросингу.
Ірина Смочик, учасниця флешмобу:
- Хочу передати далі книгу. Це книга Клайва Льюіса. Я хочу залишити її у тролейбусі, аби кожен мав до неї доступ і міг прочитати.
Літературний подарунок для рівнян залишать і решта учасників флешмобу. Сьогодні містом вільно "курсує" понад 100 книг. Організатор заходу Марія Ющук розповідає, що роблять це заради того, щоб привернути увагу рівнян до літератури і щоб читати стало знову модно.
Марія Ющук, бібліотекар ПДМ:
- Буккросинг – це така соціальна гра, яка прийшла до нас із-за кордону. Мета якої залучити до читання багато людей, але бажано, щоб ця книжка "рухалася", а не залишалася вдома. І сьогодні ми прийшли сюди, щоб нагадати про читання і залишити такі літературні подарунки, наприклад, в тролейбусі.
Знайти спеціально загублену книгу можна будь-де. Втім, рівняни зізнаються, що їм поки на очі нічого подібного не траплялося і що таке буккросинг вони не знають. Проте, запевняють, що читати люблять.
Бліц:
- Я більше фантастику люблю.
- Ми прочитали Ремарка "Три товариші". Книга про війну. А я прочитала роман Олександра Вальмонта "Хочу бабу на роликах".
Під відкритим небом читала молодь не лише на майдані Незалежності, а й біля пам’ятника Уласу Самчуку, на залізничному вокзалі та в тролейбусі. Свої книжки додому не забрали, а залишили, аби насолодитися літературою мали змогу і решта рівнян.
Гості програми - Ірина Куроченко, голова ради ПДМ, Іван Барабаш, вихованець школи сучасної хореографії ПДМ.
Мрії – так, байдужості – ні. 13 травня у Рівному стартує 18 щорічний Благодійний марафон "З вірою у майбутнє", який вже традиційно організовує Рівненський Палац дітей та молоді. Покликаний цей проект допомогти як талановитій молоді, так і хворій малечі. Впродовж 9 днів вихованці ПДМу радуватимуть рівнян своєю творчістю. Останні ж матимуть змогу віддячити їм не лише оплесками, а й фінансами.
РІВНЕ-1
Як святкуватимуть повноліття Благодійного Марафону "З вірою в майбутнє"?
Новини Рівного
У Рівненському Палаці дітей та молоді підтримують власних талановитих випускників. Численні благодійні концерти, аукціони, флешмоби та вистави Марафону "З вірою в майбутнє" проведуть 25 творчих колективів. Зокрема, допоможуть і діткам з фізичними вадами центру "Особлива дитина", хворим на рак, сухоти та ВІЛ-інфікованим. Такий Марафон добрих справ цьогоріч святкує повноліття. Тому проводитимуть його з розмахом та закордонними гостями.
Співчуття, розуміння, підтримка й допомога дітям - це все Благодійний Марафон "З вірою в майбутнє". На відміну від минулих років проведуть його пізніше - у травні. Керівництво Палацу поділилось - буде нелегко. Кінець навчального року та масштабний Марафон одночасно - неабияке випробування для дітей та вчителів. Проте, це одини постріл у 2-ох зайців.
Тезки по імені Олександр та Олександра цьогоріч потрапили у число 6 щасливчиків. Саме їм торувати стежину в успішне майбутнє допоможуть однолітки й педагоги Палацу дітей та молоді, благодійники та меценати міста. В свою чергу випускники самі ж братимуть участь у Марафоні. Адже підтримка та допомога один одному - основа благодійності.
В Марафоні підтримку щорічно отримують діти хворі на сухоти , онкохворі та троє вихованців навчально-реабілітаційного центру "Особлива дитина". Допомагають фінансово, соціально та психологічно. Досвід минулих років показує - така допомога дарує дітям нові можливості.
Благодійний Марафон стартує 13 травня. Заплановано понад 70 заходів від 25 творчих колективів Палацу. Тому рівнянам лишається чекати на благодійне свято мистецтва, щирості та добра.
Переглянути відео >>>>>
Діана Білоконенко, Юрій Кобів
Немає коментарів:
Дописати коментар